Amatorska liga powiat cieszyn

• autor: Stiven, 2010-09-24 19:40

Amatorska Liga Tenisa Stołowego
Powiatu Cieszyńskiego

UGKS Sokół Zebrzydowice oraz STS Olza Pogwizdów zapraszają wszystkich zainteresowanych sympatyków tenisa stołowego do wzięcia udziału w rozgrywkach amatorskiej ligi. Szczegółowy regulamin rozgrywek dostępny w rozwinięciu.

1. Cel
          Celem amatorskiej ligi jest popularyzacja tenisa stołowego w powiecie cieszyńskim jako jednej z form    rekreacji fizycznej oraz współzawodnictwo i podnoszenie poziomu sportowego.

2. Organizator
Organizatorem rozgrywek jest Uczniowski Gminny Klub Sportowy Sokół Zebrzydowice oraz STS „Olza” Pogwizdów

3. Uczestnictwo
Prawo startu w rozgrywkach mają zawodnicy z powiatu cieszyńskiego oraz gmin ościennych niezrzeszeni w Polskim Związku Tenisa Stołowego oraz zrzeszeni w Polskim Związku do IV ligi włącznie.

4. Forma rozgrywek
              Rozgrywki toczą się systemem każdy z każdym dwie rundy rozgrywek. Jedno spotkanie odbywa się na      własnej hali drugie na obiekcie przeciwnika. Drużyna składa się z trzech zawodników. W meczu rozgrywa się dziewięć partii singlowych oraz jedną partię deblową. Drużyny poprzez swoich kapitanów umawiają się na spotkania według przygotowanego wcześniej przez organizatora terminarza w nieprzekraczających terminach podanych w terminarzu.

5. Kolejność w tabeli i punkty zdobywane w meczu
Zwycięstwo     2 pkt
Remis              1 pkt
Porażka           0 pkt
O kolejności w tabeli decydują

• Punkty
  • Bezpośredni pojedynek
  • Korzystniejszy bilans setów
  • Korzystniejszy bilans małych punktów
  • Dodatkowe spotkanie pomiędzy zainteresowanymi drużynami

6. Opłata startowa
Każda drużyna przed rozpoczęciem rozgrywek wpłaca organizatorowi 150 zł wpisowego.
Wpłat można dokonać bezpośrednio u organizatora. Wpłat należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 25 października 2010 roku.

7. Nagrody
Najlepsze trzy drużyny w rozgrywkach otrzymają pamiątkowe puchary, medale oraz zawodnicy zwycięskiej drużyny nagrody rzeczowe w postaci sprzętu do tenisa stołowego.
Zawodnik z największą ilością wygranych partii również otrzyma pamiątkowy puchar oraz nagrodę rzeczową.

8. Protokoły ze spotkań
Każda drużyna wraz z terminarzem otrzyma komplet protokołów potrzebnych do rozgrywania spotkań oraz adresy hal i numery kontaktowe kapitanów poszczególnych drużyn. Protokoły ze spotkań należy wysłać na adres pocztowy lub mailowy organizatora najpóźniej do 2 dni po zakończeniu spotkania celem regularnego prowadzenia tabeli oraz klasyfikacji na najlepszego zawodnika ligi.
9. Osoby odpowiedzialna za prawidłowy przebieg ligi oraz adres korespondencyjny
Giza Wojciech
43-410 Marklowice Górne
ul. Mickiewicza 38a
tel. 501 023 017
adres e mail: www.wojtek2333@gmail.com
Matuszek Józef
43-418 Pogwizdów
ul. Graniczna 45
tel.{33} 855 85 64

10. Przełożenie spotkania
Drużyna może przełożyć spotkanie na inny termin tylko po spełnieniu następujących warunków:
- uzyskanie zgody drużyny przeciwnej oraz ustalenie z nią miejsca i terminu spotkania, najwyżej do dwóch tygodnia po dacie meczu wg terminarza.
Nie dopuszcza się do przekładania meczów z dwóch ostatnich kolejek rundy pierwszej i rewanżowej z wyjątkiem przyczyn niezależnych od organizatora.

11. Inne postanowienia
Do obowiązków gospodarza (drużyna pierwsza w parze) meczu należy:
- zabezpieczenie sędziowania,
- zabezpieczenie piłeczek,
- protokółowanie meczu,
- dbać o sportową atmosferę meczu
W przypadku wycofania się drużyny z rozgrywek w I rundzie, wszystkie mecze z tą drużyną zostaną anulowane. Jeżeli natomiast drużyna wycofa się w II rundzie zostaną anulowane tylko mecze II rundy.
Zdarzenia i sytuacje nieprzewidziane w w/w regulaminie rozpatruje i rozstrzyga organizator ligi, do którego należy adresować odwołania i protesty.

12. Zgłoszenia do ligi
Zgłoszenia drużyn do ligi wraz z uiszczeniem opłaty startowej przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do 25 października 2010 roku.

13. Postanowienia końcowe
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne straty poniesione na mieniu i zdrowiu osób biorących udział w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego Powiatu Cieszyńskiego.
Każda z drużyn przed rozpoczęciem rozgrywek otrzyma terminarz, protokoły meczowe oraz adresy hal i nr kontaktowe do kapitanów wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach.