Powiatowa olimpiada w siatkówce plażowej

• autor: Stiven, 2012-05-03 20:26

V powiatowa olimpiada w siatkówce plażowej

W piękne słoneczne majowe dni w Zebrzydowicach na boiskach do siatkówki plażowej odbyła się V powiatowa olimpiada w siatkówce plażowej. W dniu 1 maja rywalizowało trzynaście par kobiecych. Drużyny zjechały się niemal z całego województwa. Mogliśmy gościć u siebie drużyny między innymi z Łazisk Górnych, Rybnika, Czechowicz Dziedzic, Pszczyny, Jastrzębia Zdroju, Chybia, Dębowca. Po bardzo zaciętych i wyrównanych spotkaniach najlepszą parą okazał się zawodniczki Mitręga Agnieszka/ Małusecka Edyta {Goleszów/Rybnik}. Drugie miejsce przypadło parze Pisut Monika/ Agnieszka Spaczek Krzywoń {Hażlach, Simoradz}. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Justyna Neniczka oraz Joanna Franek {Iskrzyczyn/Zebrzydowice}. Tuż za podium znalazły się Sabina Bogacz z Anną Paździorem {Psczyna, Łaziska Górne}.
Z kolei 3 maja do rywalizacji przystąpili panowie. W sumie wystartowały 23 pary. Najlepszymi okazali się Jakub Wanat i Juroszek Piotr {Cieszyn/Goleszów}. Drugie miejsce zajęli Mateusz Świstak oraz Sylwester Piotrowski {Jastrzębie Zdrój}. Najniższy stopień podium zdobyli Franek Krzysztof oraz Sebastian Gabzdyl {Zebrzydowice}. Czwarte miejsce przypadło parze Michał Gorol, Kukuczka Rafał {Zebrzydowice}.
W sumie podczas dwóch dni rywalizacji w zawodach wzięło udział 72 zawodników.
Impreza której organizatorem był Uczniowski Gminny Klub Sportowy Sokół Zebrzydowice oraz Gok Zebrzydowice została dofinansowana z budżetu starostwa powiatu cieszyńskiego.

Zdjęcia turniej kobiet kliknij
Zdjęcia turniej mężczyzn kliknij