O KLUBIE

Uczniowski Gminny Klub Sportowy „Sokół” Zebrzydowice powstał w czerwcu 1998 roku. Na początku swojej działalności zrzeszał on zawodników w trzech sekcjach: tenis stołowy, szachy o oraz Kung fu. W miarę upływu czasu w kolejnych latach została utworzona sekcja piłkarska od 2004 roku, a od 2005 roku otwarta została sekcja pływacka. Tenisiści rozpoczynali rywalizację w rozgrywkach od V ligi. W miarę upływu czasu i stopniowego ogrywania się przy ligowych stołach zdołali awansować najpierw do IV a potem do III ligi, gdzie z powodzeniem obecnie toczą rywalizację.

Z kolei piłkarze nożni rozpoczęli rywalizację w sezonie 2004/2005 w grupie

C juniorów podokręgu Skoczów. W debiutanckim swoim sezonie zajęli oni piąte miejsce. W kolejnych latach było już coraz lepiej. W roku 2005/2006 zajęli czwarte miejsce, natomiast w sezonie 2006/2007 zdobyli pierwsze miejsce i wywalczyli upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W sezonie 2007/2008 zarząd postanowił powołać do życia, widząc duże zainteresowanie nieco starszej grupy zawodników drużynę seniorską, którą niestety z przyczyn finansowych oraz kadrowych rozwiązaliśmy zaledwie po jednym sezonie gry. Może kiedyś w przyszłości spróbujemy ponownie swoich sił w rozgrywkach seniorskich. Na dzień dzisiejszy pozostaje nam kibicować Naszym piłkarzom juniorom oraz tenisistom stołowym.

Wyniki Naszych drużyn można na bieżąco śledzić na Naszej stronie internetowej. Gorąco zapraszam do kibicowania Naszym zawodnikom oraz brania aktywnego udziału w  dyskusjach na naszej stronie.